Fejlesztik a problémamegoldó képességüket, a logikus gondolkodásukat és a képzelőerőjüket, ugyanis különböző helyzeteket képzelnek el. Fejlesztik a kommunikációs készségeket és új szavakat tanulnak meg. Gyakran leutánoznak minket az adott szerepjátékban és ez hozzájárulhat a gazdagabb szókincshez és kifejezőkészséghez.
Rendkívül jelentős a szociális és érzelmi fejlődés, mert gyermekünknek lehetőségük van mások nézőpontjából látni a világot. Ez segíti az empátia, a társas kapcsolatok és az érzelmi szabályozás fejlődését. Nézzük meg, ahogy csemeténk boltosat játszik. Miután megvásároltuk tőle az almát, ő beteszi a kis játékpénzt a játékkasszába, a végén elköszönünk az eladótól.
Milyen kis jelenet, mégis milyen sokat tanulhatnak belőle.
Egy-egy szerepjáték közben lehetőségük van arra, hogy kreatívan fejezzék ki magukat, saját szabályokat alkossanak és szabadon kísérletezzenek különböző szerepekkel.
Nézzünk egy orvosos példát is. Betegek vagyunk mire gyermekünk hozza a kis orvosi táskáját. Komoly arccal megméri a lázunkat és úgy ítéli meg, hogy szurira van szükségünk. Ő beadja, mi pedig pici fájdalmat színlelve „tűrjük”. Ebből látja, hogy bár kellemetlen is lehet egy vizsgálat, de ha anya- apa igazi hősként tűrte a szurit, akkor ő is hős lesz igazi helyzetekben.
Összességében a szerepjátékok hozzájárulnak a gyermekek sokoldalú fejlődéséhez, és természetes módon segítik őket abban, hogy megtanulják kezelni a környezetüket és az érzelmeiket.
Vajon mik akarnak lenni? Orvosok, boltos nénink vagy boltos bácsik? Sminkesek vagy pincérek, esetleg sütit akarunk sütni vagy kávéházasat játszani? Akár még autószerelőset is játszhatunk! Webáruházunk termékei minderre lehetőséget adnak
Csak győzzük kivárni a nyitási akciókat is